Högbo Qvarn ligger mellan två vatten kanaler, på den här bilden ser ni våran Entre sida. Där kan man sitta ca 80 personer vid runda bord som tar 8 pers styck, det finns oxå ett anpassat bord för rullstolar. Här kan ni mata änder med ungar samt fisken i vattnet (som ibland äter ur fingrarna).
Det här är vår baksida, det är en gammal bild men bryggan är ombyggd till dubbla storleken, oxå här kan man sitta ca 80 personer, ett rullstolsanpassat bord finns. På denna brygga har vi våra musik och grillkvällar (se detta händer).
Den här bilden är från vårt julbord -10 så den ger en liten föraning om hur julbordet ser ut i år oxå.
Så här ser vår nya självservering fortfarande lite putsning kvar men där står våra kassor och där köper ni även starkvaror för vi har fullständiga rättigheter och varför inte prova vår "sotare".
Det här är en del av vår fika buffé med både grädde och vaniljsås till tårtorna längst fram.
Smörgåsmontern där finns det räksmörgåsar, skagenbaugetter, ostskinkbaugetter, polarkaka med leverpastej eller ansjovis, ostfrallor och i kyldiket ligger våra fräscha blivande varma smörgåsar som väntar på att bli grillade.
Nu tittar ni på en uppdukning i nedre "gruvan" (40-50 platser) här i en dukning för vårt berömda Julbord.
Här samma rum sommartid fast sämre foto från mig.
Det här foto är på min dotter som inte vill ha sitt namn utsatt men det börjar på "M" och slutar på alin, här håller hon på att "bulla" upp inför öppningen för dagen.
MINIGOLF 12 banor
I juli 2008 blev våra nya golfbanor klara.
Efter en övervintring i en sval källare tittar krokis ut för att äta upp bollar, men slår man bara rätt så går det att "spika" på den här banan åxo.
Delfino vakar över detta hål, men med tungan rätt i mun och slå lagom hårt så lurar ni honom.
Ser ni den här killen så var snäll mot honom, det är han som blåser och städar banorna varje morgon.